BLOG JE V REKONSTRUKCI!!! Vysvětlení najdete zde!

Taylor-biography

Taylor Lautner-Biography

25. srpna 2011 v 11:04 | Mr.Edward


Povolání: Herec
Datum narození: 11.února 1992
Místo narození: Grand Rapids, Michigan, USA
Znamení: Vodnář
Výška: 179 cm

Taylor Daniel Lautner se narodil 11. února 1992 v Grand Rapids, Michigan, USA. Už jako malý projevoval určité nadání. V 6-ti letech začal dělat karate a ani ne o rok později začal vyhrávat ceny na různých turnajích. Jako osmiletého si ho vyhlédl sedminásobný světový šampion karate Mike a pozval jej na svoje tréninky a zároveň byl nominován na mezinárodní turnaj do kategorie 12 let a méně. V tomto turnaji pořádaném pod hlavičkou Světové karatistické organizace se stal šampionem "Junior World Forms and Weapons"" a přivezl si 3 zlaté medaile. Dále se v bojových uměních vzdělával a v roce 2003 - jako jedenáctiletý držitel čeného pásku - se stal nejlepším hned v několika disciplínách (Open Forms, Musical Weapons, Traditional Weapons a Traditional Forms). O rok později získal již třetí titul juniorského světového šampiona. Kromě karate má rád i fotbal a baseball.
Ačkoli miloval karate, už v sedmi letech okusil hraní a to poté, co byl na konkurzu do role v reklamě na Burger King. Nakonec neuspěl, ale hrát ho bavilo a tak požádal své rodiče, aby ho v tom podporovali. Právě s rodiči objížděl různé konkurzy. Dokonce se kvůli synově snu přestěhovali do Los Angeles, kde měl větší šance. Od té doby začal dostávat různé menší roličky. Zahrál si např. v episodách My wife and kids (2001), Kalifornské léto (Summerland) (2004) nebo The Bernie Mac Show (2001). Také namluvil pár rolí v kreslených seriálech.
První větší úspěch přišel v roce 2005, kdy Taylor dostal roli ve filmu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky. V témže roce účinkoval ve filmu Dvanáct do tuctu 2. Ovšem zatím největší úspěch mu přinesla sága Stmívání,s prvním dílem začal v roce 2008(Stmívání),právě teď natáčí poslední díl,Rozbřesk.. K roli indiánského mladíka Jacoba mu pomohla jeho vizáž. Jeho kořeny jsou však francouzské, skotské a německé.
Pokud má nějaký volný čas, hraje velmi dobře fotbal (na pozici středního obránce) i baseball. Je také členem hip-hopové taneční skupiny LA Hip Kids. S přáteli se také baví natáčením domácích filmů. V roce 2008 získal řidičský průkaz.
Má v plánu pokračovat s hraním a do dospělosti, avšak vzdělání by rád získal také jako scénárista a režisér.
 
 

Reklama